Daniel von Witt/ Luty 15, 2016/ Barometr Przywództwa/ 8 comments

To już czas. Przyjmowanie formularzy ankiety Barometr Przywództwa zakończyło się w niedzielę, 14 lutego 2016 r. o godzinie 24:00. Zanim przejdziemy do prezentacji i omówienia wyników poruszymy trzy wątki: statystykę, konkurs oraz metody ustalania i prezentacji wyników.

Na początek garść danych statystycznych:

37 – liczba przesłanych formularzy
57 – liczba wskazanych osób w formularzach
21 – liczba państw pochodzenia osób wskazanych
15 – liczba państw, z których spłynęły formularze
14 – maksymalna liczba wskazań na jedną osobę
5 – liczba kontynentów, z których wskazano osoby

Aby potrzymać was jeszcze w napięciu i dać nieco frajdy postanowiliśmy zorganizować mały konkurs dla hazardzistów. Otóż jedną z metod prezentacji wyników będzie Klasyfikacja państw według sumy wskazań. Po cząstkowym zliczeniu wyników wiemy, że czołówka wygląda tak:

Poz. Państwo Wynik
1 ??? 30
2 ??? 24
3 ??? 22

Pytanie konkursowe brzmi: Jakie państwa zajęły poszczególne miejsca?

Na szczęśliwców, którzy poprawnie wskażą państwa w czołówce czekają skromne upominki pieniężne. Swoje typy można przesyłać tylko pod tym postem do końca dnia. Zapraszamy!

Teraz przejdźmy do ostatniego punktu, czyli do metod zliczania i prezentacji wyników. Tak, jak miało to miejsce w pierwszej edycji Barometru Przywództwa, tak i teraz będziemy mieć do czynienia z trzema podstawowymi kategoriami podsumowań: klasyfikacjami państw, klasyfikacjami całkowitymi przywódców i klasyfikacjami cech przywódców. Liczba klasyfikacji będzie jednak zwiększona, gdyż będą tworzone w oparciu o różnie przetworzone dane.

Klasyfikacje państw

Państwa przywódców zostaną sklasyfikowane na trzy różne sposoby, w oparciu o wyniki pytań numer jeden i dwa, w których należało wskazać osoby i określić ich pozycję na świecie. Powstaną więc:

 • klasyfikacja medalowa – będzie konstruowana analogicznie jak klasyfikacje medalowe państw biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich, tzn. w ten sposób, że najpierw szereguje się państwa według liczby wskazań przywódców na pierwszej pozycji, następnie według liczby wskazań przywódców na drugiej pozycji, itd. aż do liczby wskazań przywódców na piątej pozycji;
 • klasyfikacja wag medali – do każdej pozycji przypisana jest waga: do pierwszej 1.4, do drugiej 1.3, do trzeciej 1.2, do czwartej 1.1., a do piątej 1.0; aby wyłonić klasyfikację wag medali klasyfikacja medalowa zostanie przemnożona przez ustalone wagi, a następnie zostaną one zsumowane i w ten sposób ustalone sumy zostaną uszeregowane;
 • klasyfikacja sumy wskazań – będzie skonstruowana w prosty sposób: suma wszystkich wskazań (medali) zostanie uszeregowana od największej wielkości do najmniejszej (w oparciu o tę klasyfikację prowadzony jest powyższy konkurs).

Klasyfikacje całkowite przywódców

Przywódcy zostaną sklasyfikowani w ten sam sposób, co państwa z których pochodzą, a dodatkowo pod względem wyników globalnych uzyskanych z oceny ich cech.

Klasyfikacje cech przywódców

Przywódcy ocenieni przez pryzmat 26 cech zostaną sklasyfikowani dla każdej z nich z osobna. W tych podsumowaniach zostaną wykorzystane: średnie arytmetyczne ocen cech, wagi pozycji oraz odchylenia standardowe (co będzie się równać odrzuceniu osób z najmniejszą liczbą wskazań.

Dodatkową formą będą podsumowania głosujących, czyli klasyfikacje jak głosowano w poszczególnych państwach.

Terminy publikacji podsumowań:

 • wtorek 16.02.2016: klasyfikacje państw
 • czwartek 18.02.2016: klasyfikacje cech
 • sobota 20.02.2016: klasyfikacje przywódców
 • niedziela 21.02.2016: kto jak głosował
Share this Post

8 Comments

 1. Mój typ:
  1. Sarmacja.
  2. Bialenia.
  3. Dreamland.

  1. Wymienił WKM wszystkie kraje z czołówki, ale w złej kolejności. Brawo jednak za intuicję 🙂

   1. Czy mogę więc liczyć na upominek?

    1. Jeśli akceptuje WKM waluty Dreamlandu i Sarmacji to oczywiście 🙂 Proszę podać szczegóły dotyczące konta.

 2. Zapewne:
  1. Sarmacja
  2. Bialenia
  3. Skarland,
  tak obstawiam.

  1. Zgadza się tylko Sarmacja. Bialenia i Skarland po jednym miejscu w dół. Drugi Dreamland.

 3. Hm…
  1. Sarmacja
  2. Bialenia
  3. Surmenia? 🙂

  1. 1. Sarmacja, 2. Dreamland, 3. Bialenia. Surmenia jest w pierwszej dziesiątce. Gratulacje! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*